U Miljevcima održan dvostruki sportski program

U subotu je  na nogometnom igralištu u Miljevcima povodom obilježavanja Dana općine Nova Bukovica održan dvostruki sportski program. Umjesto kao prijašnjih godina kada se igrao klasičan nogometni turnir, ove godine organizatori su Memorijal Martin Lacković i Matija Kotris obilježili dvjema prijateljskim nogometnim utakmicama u kojima su se sastali seniori domaće Mladosti i gosti imenjaci iz Čađavice,  te veterani istoimenog domaćeg miljevačkog kluba i Standarda iz Nove Šarovke. Utakmice su počele minutom šutnje za Martina Lackovića i Matiju Kotrisa. Utakmica seniora bila je puna tempa  od prve do posljednje minute što i ne čudi s obzirom da su  i jedni  i drugi ozbiljno prionuli pripremama za novu natjecateljsku sezonu. Očekivano veći dio utakmice bolji su bili ove sezone dosta pojačani domaćini no niti ambiciozni gosti se nisu predavali čemu svjedoči rezultatsko poravnanje do kojeg su došli sredinom drugog poluvremena  kada su uspjeli dostići lijepu prednost domaćina od dva gola viška (3:1). Ipak, koncentracija Čađavčana popustila je u samoj završnici utakmice pa Miljevci ipak dolaze do trijumfa rezultatom 5:3.

Niti veterani nisu razočarali bez obzira što se mreže nisu uopće tresle.  I jedni  i drugi imali su svoje prigode, Miljevčani čak i mrvicu nešto više od igre, naravno ne u takvom igračkom ritmu kakav je viđen u seniorskoj utakmici no vica i lijepih akcija nije nedostajalo.  Ipak s obzirom na viđeno, ali i na konačan rezultat,  glavni protagonisti i ponajbolji igrači utakmice bili su vratari Premec i Vrbaslija.

Nakon sportskog, uslijedilo je i klasično druženje aktera uz zajedničku večeru. (dj)