U koprodukciji Culeja i Vicića Slatina do preokreta i eliminacije Županjaca

U susretu prvog kola regionalnog kupa malonogometaši Slatine uspjeli su izboriti prolaz dalje tako što su jučer u Čačincima kao domaćini svladali Sveti Patrik iz Županje rezultatom 4:3.
Nije to bila nimalo laka pobjeda Slatine. Iako se radi o prilično mladoj ekipi koja je inače vodeća momčad i aktualni prvak Županijske malonogometne lige skupine Vinkovci, gosti su se predstavili kao ozbiljna taktički izučena momčad koja zna što radi i što hoće. S obzirom da  Slatinčane danas u prvenstvu očekuje itekako zahtjevna utakmica u Požegi trener Nikola Miščević odlučio je sinoć dati slobodno napadačkom dijelu momčadi, a u vatru ubaciti mlade i nekoliko igrača kojima je to bio prvi nastup u ovoj sezoni. Naravno da je takav mix igrača, ponajviše zbog neuigranosti, ali i plitke povučene igre gostiju imao podosta problema. Bez obzira što su na koncu izvukli deblji kraj, mirne duše vratara gostiju Ivana Lešića bi mogli proglasiti igračem utakmice jer upravo je on bio taj koji je uz požrtvovne suigrače spriječio da Slatina već u samom začetku ne napravi poveću prednost i odvede utakmicu u mirne vode.
Isti je ipak bio nemoćan u 16. minuti kada je Slatinu u prednost doveo kapetan Prlić. Hladan tuš domaćim simpatizerima priredili su nakon dvije kontre u 24. i 26. minuti utakmice braća Iličić.
No nisu prošle niti dvije minute i Kupres nakon ukradene lopte i posljedične distribucije iste od strane Prlića vraća Slatinu ponovno među žive. Pogodio je slatinski trener sa debitantom Juricom Culejom kada je istog, inače beskompromisnog borca svima poznatog kao sjajnog obrambenog igrača, bacio u sam vrh napada na mjesto sidruna, a isti se nakon dvije odlične asistencije Ante Vicića s dva majstorska lukava pogotka prometnuo u igrača preokreta, ali i igrača utakmice, otevši tako iz ruku tu laskavu titulu gotovo nesavladivom gostujućem vrataru.
Moralo je stotinjak navijača Slatine još malo i drhtati jer su se gosti približili na minus jedan dvije minute prije kraja no iskusniji dio ekipe ipak je mirno priveo utakmicu kraju za prolaz u idući stupanj kup natjecanja u kojem će se Slatina susresti sa momčadi drugoligaša  iz Slavonskog Broda koju su nedavno svladali u prvenstvu. U jučerašnjem prolazu prvog kola kupa svih 40 minuta sasvim je solidno odradio mladi vratar Bošnjak.

Sveti Patrik je arhiviran, a večeras Slatinu očekuje gostovanje u Požegi kod Autodijelova Tokić. Autobus za Požegu kreće u 17 i 30 ispred gradskog parka, a iz kluba poručuju da još ima nekoliko slobodnih mjesta u istom.  Cijena putovanja na ovaj lijepi navijački izlet iznosi 30 kuna, a u istu je, osim očekivano dobre atmosfere, uključeno i  besplatno piće. Susret 8.kola 2. Hmnl istok između Mnk  Autodijelovi Tokić i Slatine počet će u 20 i 15.

HNKMN regija istok

1/8 finala

SLATINA               4(1)

SVETI PATRIK     3(0)

ČAČINCI Dvorana OŠ AG Matoša. Gledatelja: 100. Suci: Siniša Ličinić (Orahovica) i Matija Horvatek (Našice). Strijelci: 1:0 – Prlić (16) (Šaponja), 1:1 – T.Iličić (24), 1:2 – M.Iličić (26), 2:2 – Kupres (27) (Prlić), 3:2 – Culej (30) (A.Vicić), 4:2 – Culej (32) (A.Vicić), 4:3 – Šitum (38).

MNK SLATINA: Bošnjak, Petrinjak, Prlić, Knežević, A.Vicić, Radonjić, Kupres, Culej, Fotez, P.Vicić, Šaponja, Kocić. Trener: Nikola Miščević

MNK FA Sveti Patrik: Lešić, Šitum, Josipović, Huber, M.Iličić, Hrastović, Šangut, Krpan, Marković, T.Iličić, Lučić. Trener: Antun Oršolić
(dj/Foto: Antonio Radonjić i Damir Jukić)