U dinamičnom susretu u Slatini slavila Bušetina

U jučerašnjoj prijateljskoj utakmici Slatina je na domaćem terenu poražena od strane Bušetine rezultatom 1:0.

Usprkos minimalnom porazu malobrojni gledatelji simpatizeri Slatine  mogli su biti zadovoljni igrom izabranika trenera Damira Pempera.  Gotovo svih 90 minuta utakmice prošlo je u visokom tempu, a otvorena igra s visoko postavljenim obranama obaju momčadi uzrokovala je brojne prigode kako s jedne, a tako i s druge strane terena. Slatina je opasnija bila u nastavku kada je brzim akcijama stvorila pregršt prilika koje su zahvaljujući dekoncentraciji napadača završile ili na gredi ili u naručju odličnog vratara Bušetine Kelečića. U tom periodu nabrojali smo čak sedam izglednih prilika u kojima su se našli Dijanešić, Potočki, Šaponja, Bubaš i Emanuel Kristić čak tri puta. Bez obzira na navedene propuštene prigode, za razliku od prvog poluvremena, igrom svog sastava u spomenutom nastavku bio je zadovoljan i trener Pemper. Iako je cijeli susret odigrala sa praktički 11 igrača, Bušetina, inače aktualni prvak druge županijske nogometne lige, predstavila se kao izrazito zrela ekipa koja zna što radi i što hoće. Gol odluke postigao je igrač trener Tolo nako nakon ubačaja iz prekida kada je potpuno zakazala slatinska obrana, a odličan je u redovima Bušetine bio i stasiti napadač Janko Brlas stvarajući svojim solo prodorima velike poteškoće gotovo svim igračima Slatine osim vrataru Borovecu koji ga je odličnim reakcijama dva put zaustavio u izglednim prigodama.

SLATINA              0

BUŠETINA           1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 30. Sudac: Jurica Culej (Slatina). Pomoćnici: Tomislav Valent i Ana Nikolić (Slatina). Strijelac: 0:1 – Tolo (64).

SLATINA: Borovec, A.Šaponja, Trupina, Pecolaj, Petrinjak, Vukomanović, Kupres, Vicić, Bihar, Potočki, Dijanešić (još su igrali: Bubaš, Knežević, Kristić, Mudri, Rupčić). Trener: Damir Pemper

BUŠETINA: Kelečić, L.Brlas, Zelenbrz, Tolo, Meseš, Veg, Slanac, Hruza, Ibriks, Grizelj, J.Brlas (Galic). Trener: Mario Tolo