Trijumfom protiv Dinama Slatina skočila na 5. mjesto

Nije to bila utakmica u kojoj se umiralo u ljepoti, no uzbuđenja i golova nije nedostajalo. Razloge prilično negledljivom dvoboju, posebice u prvom dijelu, treba tražiti u taktici gostiju da se povuku duboko u svoju polovicu kako bi domaćinima skratili prostor za dubinska ubacivanja iza posljednje linije. I ta taktika pokazala se izuzetno dobrom, jer osim što domaćini nisu uspijevali probiti gusti dvostruki bedem gostiju, sijevnule su i dvije opasne kontre iz kojih,  u 28. minuti zamalo neprecizan biva Markešić, a šest minuta  kasnije u još izglednijoj poziciji

Dominkovića odličnom intervencijom zaustavlja Borovec. Kada je konačno Slatina uspjela po prvi puta probiti bočne pozicije Dinama pao je i prvi gol. Petrinjak je s desna ubacio, a Ciglar neometan na drugoj vratnici glavom u padu pogodio bliži kut. Isti se igrač samo malo kasnije i  više nego lukavo riješio pratnje u vidu čuvara Filjića no i pogodio vratnicu iz više nego matne situacije.

Uspio se Ciglar za navedeni promašaj iskupiti već na samom početku drugog dijela asistencijom za Bubaša.  Bila je to situacija identična onoj iz prvog kola kada je isti u punom trku izbio sam pred gostujućeg vratara, no ovog puta nije bilo dječje zaigranosti kod uvijek lucidnog Bubaša  već rutinskog zaobilaska posljednje prepreke i slanja lopte u praznu mrežu. Dinamo više nije mogao čekati i ubrzo nakon izlaska iz svoje obrambene čahure već prva akcija biva nagrađena pogotkom za smanjenje vodstva domaćina.

Markešić je bio taj koji se ušetao u šesnaesterac te dobro tukao, a Dominković onaj koji je strpljivo ispratio akciju i uredno pospremio tek kratko odbijenu loptu od strane nemoćnog slatinskog vratara. Očekivao se nakon tog gola još veći pritisak gostiju no uslijedila je totalna dominacija Slatine iz koje su se izrodile brojne prigode iz kojih je bilo teže promašiti nego pogoditi. Izdvojit ćemo  Bubašev mrvicu previsok udarac na povratnu loptu Vukomanovića, prvi Kneževićev neuspješan solo prodor , a zatim i drugi, kada se udaljen tek nekoliko metara od vrata gostiju, umjesto na sigurnu realizaciju, odlučio na potpuno nepotrebnu nesebičnost i pokušaj dodavanja ka Ciglaru. Imao je Knežević i još jedan udarac u 77.minuti kojeg je obranio tek šesnestogodišnji čuvar mreže gostiju Dujić, no u nastavku iste akcije Petrinjak hrabro poteže iz daljine  i prevrtljivi  ‘’Jabulani’’ efektno završava u mreži za konačnu potvrdu pobjede Slatine. Bez obzira na mladost i spomenute  performanse slatinske lopte i  taj, ali i nešto kasniji gol postignut nakon solidnog udarca Kupresa idu na dušu do tada odličnog Dujića.

Inače ovom pobjedom Slatina je skočila na 5. mjesto ljestvice 4. lige. (dj / Foto: D. Jukić)

4. nogometna liga Bj.-Kc.Vt. – 6.kolo

• SLATINA              4

• DINAMO             1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 80. Sudac: Tomislav Hlevnjak (Koprivnica). Pomoćnici: Dević i Sminderovac (Koprivnica).

Strijelci: 1:0 – Ciglar (39), 2:0 – Bubaš (47), 2:1 – L.Dominković (51), 3:1 – Petrinjak  (77), 4:1 – Kupres (89).

• SLATINA: Borovec, Petrinjak, A.Šaponja, Pecolaj, Trupina, Kupres, Bubaš, Vukomanović (od 89.Mudri), Ciglar (od 83.S.Šaponja), Potočki (od 59.Vicić), Knežević. Trener: Damir Pemper
  • DINAMO: Dujić, L.Dominković (od 86.B.Dominković), Faletar , Balažić (od 86.Jeličić), Filjić (od 59.M.Filić), Coha, Elez (od 68.A.Filić), Cmrk, Markešić, Kos, Vejić. Trener: Ante Jeličić