Slavonija u finišu slomila Standard

Odličnu uzbudljivu utakmicu pred oko 100-ak gledatelja odigrali su za Uskrs u Sladojevcima vodeća momčad 2.županijske Slavonija i Standard iz Nove Šarovke. Ovaj derbi 12.kola  na koncu su velikim preokretom dobili domaćini rezultatom 2:1.

Gosti su tijekom prvih 45 minuta bili opasnija momčad, no zahvaljujući nepreciznosti napadača i odličnom  vrataru Vanji Dragojeviću mreža Slavonije ostala je netaknuta. Konstantnu opasnost iz brojnih kontri  sijali su krilni napadači Danijel Benko i posebice Alen Hađina.  Hađininu bombu upućenu  iskosa vršcima prstiju ispod grede iščupao je Dragojević,  da bi nedugo zatim isti igrač bio u još boljoj prigodi kada mu je ‘’poklon u gnijezdo’’, točnije loptu u for, ostavio inače vrlo dobri britki branič domaćina Zlatko Miler no završnica  odnosno udarac Hađine bio je sve samo ne udarac pa je loptu s lakoćom pokupio vratar Dragojević. Veliku prigodu nakon jednog kornera  imao je i Toni Hrgetić no igra glavom u tom mu trenutku nije bila jača strana. U posljednjim trenucima poluvremena u kojem je Slavonija bezuspješno  pokušavala igrati, a gosti  majstorski prijetili iz brzih kontri još je jedna bomba Hađine prohujala pokraj vratnice pa se na poluvrijeme otišlo čistih mreža.

Ipak na samom početku nastavka Josip Jakopović  lukavim je udarcem izvana uhvatio na spavanju do tada sigurnog Dragojevića i Standard je ipak  iznenađujuće poveo. Slavonija je tada krenula svim snagama u napad, no sve do posljednjih deset minuta obrana zelenih predvođena Tonijem Makarom i  mladim vratarom Tomislavom  Mihalićem, bez većih je problema zaustavljala sve pokušaje zahuktalih Sladojevčana. A onda je došla 80. minuta kada je Cicvarić kod korner linije promiješao obranu Standarda polegavši svog čuvara  te povratnom loptom lijepo uposlio jokera s klupe iskusnog Ivana štefanovića koji lijevicom topovski trese mrežu čvrste ekipe iz Nove Šarovke. Tri minute prije kraja totalna ofanziva Slavonije donijela je novi gol i nevjericu na licima igrača Standarda. Za izuzetno vrijednu pobjedu Sladojevčana gotovo iz identične akcije prvom golu na asistenciju Dunkovića pogodio je  Cicvarić.

1. ŽNL istok

12.kolo

SLAVONIJA        2

STANDARD          1

SLADOJEVCI Igralište Bereg. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Špoljarić (Virovitica). Pomoćnici: Kokorić (Slatina) i Dežmarić (Milanovac). Strijelci: 0:1 – Jakopović (47), 1:1 – Štefanović (80), 2:1 – Cicvarić (87)

SLAVONIJA: Dragojević, Tomić (od 46.Main), Rivić, Miler, Habuš, A.Hodak (od 75.Tomašek), Radonjić, Cicvarić, Peretin (od 46.Štefanović), L.Hodak (Radočaj), Dunković. Trener: Mile Pokopčić

STANDARD: Mihalić, De.Tušek, Doma.Tušek, M.Hrgetić, Makar, Hudoletnjak, Benko (od 46.Jakopović), K.Hrgetić (od 46.Čvek), T.Hrgetić (od 71.Pintarić), Marinković, Hađina (od 61.Domi.Tušek). Trener: Željko Janečić