Slatinčani na utrkama u Varaždinu i Kutini

Zanimljiv, sadržajan, naporan, ali i prilično uspješan vikend imalo je nekoliko atletičara iz Slatine.

Na 24. varaždinskom polumaratonu trčali su Slatinčani Danijel Dunković  i Miša Nicinger te Antonio Čović iz Ćeralija. Na klasičnom polumaratonu trčali su Dunković (MK Hrvatski sokol Osijek) i Nicinger (Šapice), dok se mladi Čović natjecao na dionici od 4 800 metara. Po vrućim poprilično teškim uvjetima u  konkurenciji 316 natjecatelja Dunković se plasirao na visoko 13. mjesto istrčavši utrku za jedan sat, dvadeset i pet minuta i četrdeset i devet sekundi. S tim vremenom Dunković  je i zauzeo 2. mjesto u svojoj kategoriji seniora. ”Duhovni vođa” popularne i sve raširenije skupine zaljubljenika u prirodu i trčanje Šapica, Miša Nicinger na ovoj se utrci s vremenom 1:46:11 plasirao pak na 108. mjesto dok je u svojoj kategoriji M50 zauzeo 8. mjesto. Podrobno izvješće ovog letećeg novinara- reportera sa varaždinske utrke možete pronaći na slijedećem linku http://planinarimo.info/varazdinski-polumaraton-2018/ . U konkurenciji 242 natjecatelja kratke utrke na 4 800 metara Antonio Čović (18:33) zauzeo je prilično visoko 12. mjesto. No kao i Dunković  i Čović je u svojoj kategoriji, mlađih juniora, osvojio srebrnu medalju za 2. mjesto.

Nakon prošlotjedne ubitačne utrke Svjetskog prvenstva na dionici od 100 kilometara te još nekoliko kraćih memorijalnih utrka Goran Draksler uputio se u Kutinu gdje je trčao na 18. međunarodnoj atletskoj cestovnoj utrci Kutina – Voloder. Goran je tamo trčao za svoj klub “Moslavina u pokretu” te je u vremenu 1:15:26 osvojio 71. mjesto u konkurenciji 183 natjecatelja. Zanimljivo, u istom vremenu, zajedno s Goranom u cilj je utrčao počasni član Glasnika istine Duško Štrbac. U kategoriji M45 ovaj neumorni Slatinčan plasirao se na 11. mjesto. Dobru utrku u Kutini istrčala je i Kristina Špoljarić Jazvanac iz Zdenaca. Ona se je u vremenu 1:10:37 plasirala na 51. mjesto dok je u konkurenciji žena zauzela 9. mjesto. (dj/Foto: Danijel Dunković i Miša Nicinger – Planinarimo info)