Slatina u prvih dvadeset minuta slomila Rovišće

U jučerašnjoj utakmici 25. pretposljednjeg kola 4. nogometne lige Slatina je bez većih problema svladala Rovišće rezultatom 4:1. Neizvjesnost oko pitanja pobjednika otklonili su domaćini već do 21. minute.

Konstantnim pritiskom natjerala je Slatina svoje protivnike na brojne pojedinačne pogreške, a iste su brzim munjevitim kratkim kombinacijama Slatinčani pretvarali u pogotke. Tako je Bubaš već u 14. minuti odlično poslužen od strane Vicića doveo domaćine u rezultatsku prednost. Jučer izuzetno raspoloženi kapetan još je jednom poentirao u 20. minuti na način da je pritisnuo gostujućeg vratara, a isti u pokušaju da otkloni potencijalnu opasnost pogodio loptom u tijelo spomenutog od kojeg se lopta odbila u nebranjenu mrežu. Minutu kasnije sve je bilo riješeno. Bubaš je ovog puta bio autor genijalne asistencije, a Šantavec neumoljiv realizator. Potkraj poluvremena nekih 100–njak gledatelja moglo se uvjeriti u kvalitetu gostujućeg napadača Franje Jakovića, inače drugog strijelca lige, kada je majstorijom na malom prostoru pokazao od kakvog je materijala sazdan na nesreću slatinske uže obrane i vratara Nađa.

U nastavku gosti su potpuno stali iz razloga što na klupi nisu imali niti jednog rezervnog igrača pa je silna potrošenost vrlo brzo došla na naplatu. Konačan udarac posljednje plasiranoj momčadi lige zadao je Ante Vicić iz najljepše akcije domaćina odigrane u 53. minuti u kojoj su sudjelovali Šaponja, Kupres, Bubaš i naravno strijelac Vicić.  Za jučerašnju predstavu svi slatinski igrači zaslužili su visoku ocjenu. Mogla je Slatina slaviti i s puno više od tri gola prednosti no ponovno je malo zaštekala realizacija, a ako ćemo sitničariti, moglo je biti i manje soliranja i težnje ka kompliciranim rješenjima, posebice kod veznjaka i napadača.  Bubaš je i ovu utakmicu odigrao na visokom nivou dodatno si napumpavši statistiku s dva nova gola na kontu  i dvije asistencije. Zbog svega navedenog dugo će ga pamtiti gostujuća momčad, posebice članovi njezine obrane. Izdvojit ćemo još i odličnu igru veznjaka Pecolaja, te posebice neumornog Kupresa iz čijih je nogu kretala velika većina opasnih domaćih akcija.

Slatina će u posljednjem kolu idućeg vikenda igrati u Virju protiv tamošnje momčadi Podravca.

4.NL Bj.Kc.Vt.

25.kolo

SLATINA        4

ROVIŠĆE       1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja. 100. Sudac: Ivan Molvarec (Kalinovac). Pomoćnici: Mađerić i Balint Molvarec. Strijelci: 1:0 – Bubaš (14), 2:0 – Bubaš (20), 3:0 – Šantavec (21), 3:1 – Jaković (41), 4:1 – Vicić (53).

SLATINA: Nađ, Petrinjak,Šaponja (od 66.Rupčić), Pecolaj, Ibričić, Vurdelja, Bubaš, Vicić (od 82.Mudri), Kupres, Šantavec, Knežević (od 46.Vukomanović). Trener: Damir Pemper

ROVIŠĆE: Heged, A.Prskalo, Rožić, M.Prskalo, Bazmenjak, I.Prskalo, Tomić, L.Prskalo, Pavličević, Jaković, Vladić. Trener: Jozo Šukan
(dj/Foto: Damir Jukić)