Slatina svladala prvake iz Garešnice

Usprkos epskoj kišurini slatinski je travnjak ovaj izazov položio s najvećom mogućom ocjenom, omogućivši akterima pozornicu za najbolji mogući nogomet, a isti su gledatelje počastili predstavom za pamćenje.

Slatina je prvi dio odigrala kao u transu ne dopustivši gostima u tom periodu praktički niti jednu prigodu. Ciglar je u 20.minuti izbacio Bubaša  u situaciju oči u oči s vratarom gostiju, a isti zahvaljujući prevelikoj dozi samopouzdanja promašuje nemoguće. Vicić ”show” – Cigo gol, najkraće je opisati situaciju iz 35.minute kada je Slatina stigla do vodstva nakon Vicićevog nezaustavljivog slaloma i savršene asistencije za neumoljivog Ciglara. Nedugo zatim mladi je Dijanešić, na iznenađenje svog čuvara rutinom svojstvenom inače samo iskusnim majstorima lopte, odložio postupak udarca produživši u šesnaesterac te smireno precizno pogodio suprotni ugao nemoćnog Dubravca. U još otvorenijem nastavku mogla je Slatina fino napuniti mrežu aktualnih prvaka, ali i na koncu izgubiti ogromnih plus dva ,jer su Garešničani u finišu došli do zraka i umalo i do izjednačenja. U trećoj minuti nastavka Bubaš je slabo zahvatio povratnu loptu Vicića praktički ju dodavši gostujućem vrataru. Odličan je posao odradio Kupres u 50.minuti po desnoj strani obrane Garića no njegov izvrstan ubačaj vanjskom ostao je nepopraćen od strane suigrača. Tri minute kasnije najavu dominacije gostiju nagovijestio je Kolar idealno poslužen od strane Deželića pucavši iz izgledne prilike oštro, ali nedovoljno precizno.  Malo je nedostajalo da utakmicu riješi Bubaš u 57.minuti no to jednostavno nije bio njegov dan. Ovog puta njegov pokušaj zaustavila je stativa. Garić je do konca stiskao, stvarao prigode, Borovec i stativa zaustavljali iste, a onda je sijevnuo dalekometni ubačaj kapetana Vaclaveka s više od trideset metara, i dugoputujuća lopta u visokom luku završava iza leđa loše postavljenog slatinskog vratara. Usprkos opsadi gostiju izmjenama je trener Pemper uspio razbiti nametnuti pritisak i Slatina uspijeva doći do velike pobjede protiv jakog Garića.

4.nogometna liga Bj.-Kc.-Vt.

2.kolo

SLATINA     2

GARIĆ         1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislava Hlevnjak (Herešin). Pomoćnici: Sminderovac i Mađerić(Koprivnica). Strijelci: 1:0 – Ciglar (35), 2:0 – Dijanešić (39), 2:1 – Vaclavek (78).

SLATINA: Borovec, Petrinjak, Pecolaj, Trupina, Kupres, Bubaš (od 61.Potočki), Vukomanović (od 90.Mudri), Ciglar (od 88.Rupčić), Vicić, Dijanešić, (od 73.Kristić), Knežević. Trener: Damir Pemper

GARIĆ: Dubravac, Vaclavek, Havliček, V.Rijetković (od 86.L.Rijetković), Kolar, Deželić, Mihatović, Purkić, Brajković (od 65.Vezmar), Dergez, Šrajber. Trener: Vladimir Vaclavek