Slatina rastavila Viroviticu na proste faktore

Dugo se Slatina pripremala za ovu utakmicu s obzirom na važnost odnosno ulog koji pobjedniku donosi mirne snove, a gubitniku drhtavo tlo začelja tablice. Usprkos respektu prema županijskom rivalu mladci Slatine odigrali su možda i najbolju utakmicu ovog proljeća pokazavši da mjesta strahu nije bilo.

Ekspresno je Slatina pomela goste. Igrala se 45. sekunda kada je  na asistenciju Kupresa poentirao Emanuel Kristić, a prije isteka treće minute svoj golgeterski niz nastavio je Bubaš nakon lijepog solo prodora Emanuela Kristića. U matnoj je situaciji u 10. minuti bio Vicić no loptu je zaustavila vratnica, a samo dvije minute kasnije Marošević blokira udarac Bubaša, ali i nepromišljeno ruši Kupresa. Pecolaj je više nego siguran izvođač najstrože kazne.  Posljednju nadu u bilo kakav preokret fantastičnom  bombom u samih devedeset ljevicom je u 20. minuti Virovitičanima  ‘’ubio’’ mladi Alen Šaponja.  Situaciju iz koje je teže promašiti nego zabiti imao je u 25. minuti Emanuel nakon što jesvog čuvara Markovića vješto zaobišao te  nesebično asistirao brat mu Nikola. Poigravanje Pecolaja u 33. minuti čašćenjem Škare bila je jedina opasna situacija pred vratima Slatine no Borovec je bio na visini zadatka.

‘’Specijalka’’ Matije Bubaša definitivno postaje nezaustavljivi okomiti bijeg i hladnokrvna egzekucija vanjskom, a ovog puta učinio ju je pet minuta prije odlaska na odmor nakon precizne asistencije Nikole Kristića, koji je i mogao sam poentirati tri minute kasnije nakon bijega po lijevoj strani.

Početkom drugog dijela Bubaš je ubacio s boka, a snalažljivo i prilično atraktivno svoj drugi gol postiže Emanuel Kristić. Bez obzira na izostanak najiskusnijih (Vurdelja, Ciglar, Trupina), Slatina je pokazala veliku dozu zrelosti, ali i lukavstva, čemu osim sigurnog posjeda lopte svjedoči i akcija iz 76.minute kada je iz brzog prekida Nikola Kristić sam izbio pred vratara i smirenom egzekucijom naplatio svoju dobru igru.

Praktički jedina svijetla točka zabilježena uz igru Virovitice bio je lijep slalom Milinovića u 87.minuti nakon kojega je Suvajac uspio pogoditi suprotan ugao suverenog Borovca kojem je malo falilo da zaustavi  i ovaj opisani počasni gol blijedih gostiju iz Virovitice.  (dj / Foto: D. Jukić)

Međužupanijska Bj.-Kc.-Vt. / 24. kolo

• SLATINA              7

• VIROVITICA       1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Avdo Gadžo (Bjelovar). Pomoćnici: Miklečić i Hruškar (Bjelovar).
Strijelci: 1:0 – E.Kristić (1), 2:0 – Bubaš (3), 3:0 – Pecolaj (13-11m), 4:0 – A.Šaponja (20), 5:0 – Bubaš (40), 6:0 – E.Kristić (48), 7:0 – N.Kristić (76), 7:1 – Suvajac (87).

• SLATINA: Borovec, Dorić (od 79.S.Šaponja), A.Šaponja, Kupres, Petrinjak, Pecolaj, Bubaš (od 83.Rupčić), Vukomanović, N.Kristić , Vicić (od 49.Knežević), E.Kristić (od 73.Mudri).
    Trener: Zoran Mandić
  • VIROVITICA: Marošević, Šipka, Mrazović, D.Kovač, Crvenka (od 78.Hudoletnjak), Suvajac, Pintarić, Marković (od 85.Reščić), S.Kovač (od 46.Puškarić), Škaro (od 46.Farkaš), Milinović.
    Trener: Krešimir Crvenka