Slatina preokretom do zaslužene pobjede

Utakmica u tri čina. Početnog perioda koji je pripao Graničaru, zatim pedeset minuta  slatinskog pritiska, i posljednje dionice u kojoj je Slatina s kamatama naplatila svoju puno bolju igru.

Do 20.minute opasni gosti uspjeli su stvoriti nekoliko prilika, a jednu je nepropisno bio primoran zaustaviti vratar Granjaš.  Nakon sigurnog poentiranja s bijele točke od strane Belobrka imao je Graničar samo tri minute kasnije prigodu da poveća vodstvo no tek solidan udarac Piragića obranio je slatinski vratar.  I to je bilo sve od gostiju. Preostalih 70.minuta Slatina je kontrolirala igru, stvarala prigode i dominirala, pa je bilo samo pitanje vremena kada će popustiti čvrsti obrambeni bedem gostiju. Dogodilo se to tek u 65.minuti kada je Bubaš potegao iz daljine, a prilično traljavu intervenciju Perokovića iskoristio je Vicić poentiravši iz blizine za izjednačenje. Do tog trenutka  ionako jalov napad Graničara dodatno je oslabio trener gostiju Bundović izvadivši iz igre iskusnog Belobrka i Lovraka. Pošto je igru nešto ranije zbog ozljede napustio opasni Piragić, spomenuta dvostruka promjena ispostavila se kao doslovce pravi harakiri po igru Graničara, ali i po konačni rezultat, kojeg je Slatina po svemu viđenom i zaslužila preokrenuti. Igrač odluke bio je tko drugi nego Danijel Ciglar. Isplatilo se čekati treneru Pemperu usluge ovog neuništivog strijelca sve do posljednjeg trenutka,  pa je isti prvo nakon ubačaja iz kornera Bubaša lukavo špicem isturene desnice na samo njemu svojstven način doveo Slatinu u vodstvo, a da bi usluga bila u potpunosti ispunjena,  isti je na gol liniji pospremio i odličan ubačaj Vicića kojem je prethodila još ljepša solo akcija.

Novim bodovima Slatina je sada na 4.mjestu ljestvice  u društvu sa petoplasiranom Mladosti (KP) i šestoplasiranim Graničarem koji imaju isti broj bodova (13).  Ovom tercetu drugoplasirani Papuk i trećeplasirana Pitomača bježe 4 boda. Vodeći Tehničar iz Cvetkovca umakao je pratnji na 22 boda. Slatina idućeg vikenda gostuje kod  Virovitice koja je u 8.kolu minimalno poražena u Križevcima (1:0).

8.kolo

1. nogometna liga bj.-kc.-vt.

SLATINA              3

GRANIČAR         1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 70. Sudac: Ivan Starčević (Garešnica). Pomoćnici:  Geler i Abdić (Daruvar). Strijelci: 0:1 – Belobrk (17-11m), 1:1 – Vicić (65), 2:1 – Ciglar (74), 3:1 – Ciglar (82).

SLATINA: Granjaš, Petrinjak, A.Šaponja, Kupres, Trupina, Vurdelja, Bubaš (od 88.S.Šaponja), Vukomanović (od 86.Kristić), Ciglar (od 84.Rupčić), Potočki (od 51.Vicić), Knežević (od 89.Mudri). Trener: Damir Pemper

GRANIČAR: Peroković, Lenardić, Šantalab, Topolčić (od 85.Horvat), Belobrk (od 66.Palaić), Šostarec, Piragić (od 55.Imbriša), Lovrak (od 66.Kožar), Karlovčan, Švagelj, Kuhar. Trener: Jadranko Bundović