Slatina odigrala prvu pripremnu utakmicu

Konačno su se smilovale i vremenske prilike pa su slatinski nogometaši imali priliku po prvi puta u pripremnom periodu odigrati utakmicu na sasvim zadovoljavajućem travnjaku pomoćnog igrališta. Gosti su im bili članovi županijskog ligaša Munje iz Velikog Rastovca. Munja se ispostavila kao idealan protivnik za ovaj dio priprema. Velikom količinom trke dobro su parirali fizički bolje pripremljenijim domaćinima. Više šansi očekivano su stvarali Slatinčani no Kristić i Bubaš nisu bili precizni. No niti Munja nije samo čuvala svoja vrata pa je samo zahvaljujući sjajnoj intervenciji Viraga mreža Slatine ostala netaknuta nakon velike šanse Tašića u 28.minuti. Dvije minute kasnije Slatina dolazi u vodstvo. Kupres je na desnoj vratnici uočio usamljenog Kristića te ga idealno uposlio dugom loptom s lijeve strane, a isti rutinski svladao do tada odličnom Embrešića. Potkraj poluvremena Kupres je u solo akciji završio gotovo na samoj korner liniji, a kad je uvidio da su svi njegovi suigrači dobro pokriveni odlučio se udarcem sam okončati ovu akciju i efektno probio vratara Munje. Kvaliteta igre bitno je pala u nastavku ovog susreta, a Slatina je u tom periodu bila znatno bolja. Jedan od brojnih pokušaja driblinga Bubaša konačno je prošao u 61.minuti, uslijedio je topovski udarac s ruba šesnaesterca, Embrešić uspijeva tek kratko odbiti loptu na koju natrčava Kristić za povećanje prednosti Slatine. Neefikasnost je bila velika boljka Slatine u ovom susretu no nešto ju je uspio popraviti Emanuel Kristić na nesebičnu asistenciju Čovića. S druge strane terena do tada sigurni Trupina počastio je Vukovića no isti iznenađen prigodom ne uspijeva matirati Viraga. Ipak, za sve prikazano gosti su bili nagrađeni počasnim golom kojeg u posljednjim trenucima utakmice postiže Goran Vicić.

Pripremna utakmica

SLATINA              4

MUNJA                1

SLATINA Pomoćno igralište Stadiona Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 50. Sudac: Jurica Culej (Slatina). Pomoćnici: Martinović i Pravda. Strijelci: 1:0 – N.Kristić (30), 2:0 – Kupres (43), 3:0 – N.Kristić (61), 4:0 – E.Kristić (79), 4:1 – G.Vicić (89)

SLATINA: Virag, Petrinjak, Vurdelja, Trupina, A.Šaponja, Kupres, Pecolaj, A.Vicić, Vukomanović, Bubaš, N.Kristić (još su igrali: E.Kristić, Suhi, J.Čović, Knežević, Mudri, Rupčić, Dmitrović)

Trener: Zoran Mandić

MUNJA: Embrešić, Barić, Gusić, Pranjić, Velić, Kovačević, Perić, Radosavljević, Blažan, Tašić, Vuković (još su igrali: Burcar, Kovač, G.Vicić, Bon)

Trener: Ivica Ević