NASLOVNICASPORT

S osmijehom na derbi u Orahovicu

Slatina je protiv Graničara slavila rezultatski uvjerljivo mada su i gosti imali svoje prigode. U prilično negledljivom prvom dijelu Slatina je u pravo vrijeme uspjela doći do prednosti, i to samo minutu prije odlaska na odmor kada je jednu svijeću iz voleja efektno u mrežu zakucao Hodak. S prvim minutama nastavka stigao je još ljepši ubod Slatine. Šantavec se pri jednoj polukontri odlučio na neuobičajen potez vrativši visoku loptu nazad prema Hrgetiću da bi ju isti bez previše razmišljanja odapeo u preciznoj, ali i snažnoj paraboli pravo u smjeru nebranjene mreže nemoćnog vratara gostiju. Kada je Jendrašić  u 61.minuti iz blizine mirno pospremio odličnu Kupresovu asistenciju za 3:0 gosti su se tada definitivno predali. Do konca utakmice vidjeli smo još jednu loptu u mreži gostiju koju je na oštar ubačaj Jendrašića u vlastitu mrežu ubacio Gilanj, a bolje sreće nije bio niti nes(p)retni mladi vratar Slatine Tunić kojem je loptu iza leđa uspio provući Švagelj. Opći je dojam da je Slatina lako došla do pobjede, a osim zbilja vrhunskih golova, bilo je tu i još nekoliko krasnih akcija domaćina, posebice u nastavku susreta. Graničar u ovom trenutku drži posljednje mjesto na ljestvici, a okvirni primjer zašto je tome tako mogli smo vidjeti na jučerašnjoj utakmici kada su uspjeli propustiti realizirati nekih 6-7 dobrih polu prigoda. Statistika će nam otkriti i da je Slatina mogla postići još koji pogodak više jer su se njeni igrači uspjeli naći u 12 sličnih situacija iz kojih su na koncu uspjeli poentirati 4 puta.

Iduće subote Slatina gostuje u Orahovici kod ove jeseni sjajnog Papuka koji je jučer u Križevcima odigrao 1:1 u utakmici u kojoj je bilo svega  pa i isključenja orahovačkog vratara Mehmedija već u 31.minuti.

4.NL

11. kolo

SLATINA                   4

GRANIČAR               1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Jozić i Martinčić (Bjelovar). Strijelci: 1:0 – Hodak (43), 2:0 – Hrgetić (51), 3:0 – Jendrašić (61), 4:0 – Gilanj (77-ag.), 4:1 – Švagelj (87).

SLATINA: Radonjić (od 81.Tunić), Petrinjak, Stjepić, Vurdelja, Jendrašić, Jozić (od 46.A.Šaponja), Kupres, Čubelić, Potočki (od 46.Hrgetić), Hodak (od 84.S.Šaponja), Šantavec (od 68.Vukomanović). Trener: Damir Pemper.

GRANIČAR: Pecikozić, Žagi (od 46.Tišljar), Topolčić (od 64.Brusač),Stanković, Belobrk (od 72.Lenardić), Fusić (od 82.Šiptar), Mihoković, Gilanj, Begić (od 57.Palaić), Kožar, Švagelj. Trener: –
(dj/Foto: Damir Jukić)