Rukometaši Orahovicu dočekuju u subotu u Virovitici

Zbog sve goreg stanja podloge dvorane srednje škole slatinski rukometaši bili su primorani gostovati u utakmici 5. kola 2. HRL- istok, a zahvaljujući susretljivosti Brođana, odnosno Rukometnog kluba Brod, dogovorena je zamjena domaćinstva, pa su se tako ova dva kluba u subotu umjesto u Slatini sučelili u Slavonskom Brodu, a Slatinčani će u proljeće, do kada bi trebala biti gotova rekonstrukcija podloge slatinske dvorane, uzvratiti domaćinstvo. Što se tiče same utakmice baš sve je bilo na strani nominalnih domaćina – Slatinčana. Jedinu prednost Brođani su imali u 5.minuti utakmice kada je za 2:1 pogodio Sarić nakon čega su Slatinčani preuzeli konce igre u svoje ruke. Do poluvremena Slatina je vodila 14:11, a s istom razlikom Slatina je okončala i drugi dio pa je susret završio s konačnih 26:20. Najviše golova za pobjednike postigao je Filip Mataija. Od svojih 9 četiri je postigao iz stopostotnog izvođenja sedmeraca, dok je najefikasniji iz igre bio Ivan Repić sa 7 golova.  Kod poraženih izdvojit ćemo učinak Josipa Sarića strijelca također 9 golova. Ovom, četvrtom pobjedom Slatina je zadržala drugo mjesto na ljestvici dva boda iza maksimalne Požege. Iduću prvenstvenu utakmicu, koja se također trebala igrati u Slatini, rukometaši će odigrati u Virovitici. Tako će ove subote 10.studenog u dvorani Industrijsko obrtničke škole u Virovitici Slatinčani dočekati Orahovicu. I ovim putem iz kluba pozivaju sve simpatizere i navijače da ove subote od 16 sati dođu u Viroviticu bodriti rukometaše na putu do nove prvenstvene pobjede.
(dj/Foto: Damir Jukić – arhiva)