Home / NASLOVNICA / Razigrani Slatinčani u nastavku slomili Viroviticu
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Razigrani Slatinčani u nastavku slomili Viroviticu

Solidnu predstavu priuštili su jučer u prijateljskoj utakmici nogometaši Slatine i Virovitice malobrojnim posjetiteljima stadiona Antuna Tone Butorca. Prvo poluvrijeme proteklo je u pravom natjecateljskom tonu, u kojem nije bilo praktički niti jedne šanse s obje strane terena. U nastavku gledali smo jednu opušteniju i puno razigraniju Slatinu. Kako su treneri počeli davati šansu ostalim igračima do izražaja je došao ipak širi i kvalitetniji slatinski igrački kadar. U takvoj konstelaciji snaga Slatina je postigla tri lijepa gola i došla do pobjede od 3:0. Bubaš se sve bolje snalazi u novoj ulozi razigravača koju mu je namijenio trener Pemper.  Dokaz tomu bila je fina asistencija navedenog za Vicića u 59. minuti kada isti lažnjakom otresa pratnju i ostavlja loptu kao na pladnju za neumoljivog egzekutora Vukomanovića. Pet minuta kasnije Bubaš ponovno okomitom loptom pronalazi Vicića, a isti ovog puta odlučuje sam rutinski poentirati. Petnaestak minuta prije kraja raspoloženi Vicić ponovno je u glavnoj ulozi, ovog puta kao nesebični asistent za sve boljeg mladog Dijanešića kojem nije bio problem poslati loptu u nebranjenu mrežu Virovitičana za glatku pobjedu Slatine.

Što se tiče Virovitice vrijedna spomena ostat će situacija s početka drugog dijela kada je igrom slučaja sam u više nego izglednoj poziciji ostao Horaček, a tu matnu situaciju za prednost gostiju refleksno spriječio Borovec, te situacija u posljednjim trenucima utakmice kada je bombu Lončarevića za počasni gol Virovitičana zaustavila greda.

Prije početka prvenstva Slatinu očekuju još dvije provjere. U srijedu protiv Borove i u subotu 19. kolovoza na domaćem terenu protiv momčadi iz Kloštra Podravskog.

Pripremna utakmica

SLATINA              3

VIROVITICA       0

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 50. Sudac: Jurica Culej (Slatina). Pomoćnici: Hrvoje Selenić i Ana Nikolić (Slatina). Strijelci: 1:0 – Vukomanović (59), 2:0 – Vicić (64), 3:0 – Dijanešić (74)

SLATINA: Borovec, A.Šaponja, Trupina, Pecolaj, Petrinjak, Vukomanović, Kupres, Vicić, Bubaš, Bihar, Potočki (još su igrali: Knežević, Dijanešić, Mudri, Kristić, A.Borovec, S.Šaponja). Trener: Damir Pemper

VIROVITICA: Budžak, Reščić, Šipka, Farkaš, D.Mrazović, Kovač, Vinovrški, Suvajac, Skoko, Horaček, Iharoš (još su igrali: Mudrovčić, Buzuk, Puškarić, Sertić, Lončarević, Vučemilović, K.Mrazović, Hudoletnjak). Trener: Elvis Vinak