Orahovica dobrano namučila Slatinu

Uz dosta muke Slatina je ipak upisala 5.prvenstvenu pobjedu vrijednu očuvanja drugog mjesta na ljestvici. Uz već poznate probleme sa slatinskom dvoranom, slatinski su rukometaši morali potražiti lokaciju odigravanja domaćih utakmica i ponovno su ju, kao i prošle natjecateljske sezone, pronašli u dvorani Tehničke škole u Virovitici. U ”goste” Slatini u Viroviticu u utakmici 6.kola 2.HRL istok stigla je Orahovica. Na prvu, i s obzirom na povijest obračuna ova dva kilometrima poprilično bliska kluba, mislilo se prilično lak zalogaj, no ovog puta gosti su se svojski potrudili skupo prodati svoju kožu. Da se igralo samo 30 minuta gosti bi i slavili, no  na svu sreću utakmica traje sat vremena pa je kad-tad  kvaliteta i bolja fizička pripremljenost Slatinčana morala izaći na površinu. Na svu sreću, nakon prvog dijela i nekoliko uvodnih minuta drugog dijela, do tada u obrani blijeda, a u napadu katastrofalno bezidejna Slatina, konačno je povezala svoje redove i zaigrala onako kako i priliči jednoj od najboljih momčadi lige. Prednost do tada odličnih Orahovčana (8:12) brzo se počela topiti, a drastičnim povećanjem realizacije napadačkih akcija Slatina ubrzo preuzima kontrolu i odvlači utakmicu u smjeru, na koncu s početka priče očekivane rutinske pobjede. Detonator preokreta bila je sjajna obrambena rola Filipa Nemeta, a velika je vrijednost za budućnost  iz ove utakmice izašla u vidu stopostotne realizacije (6 od 6) mladog krila Ivana Horvata. Iduće kolo Slatina gostuje kod bivšeg prvoligaša Nove Gradiške.