NASLOVNICASPORT

Miljevčani projurili kroz bukovačku maglu do naslova

Da su i prije početka prvenstva mogli birati lokaciju i protivnika u utakmici posljednjeg kola prvog dijela prvenstva  teško da bi Miljevčani  odabrali nekog drugog doli svoje ”omiljene”  stare rivale susjede članove Zrinskog iz Nove Bukovice, i to još u utakmici koja im je nosila i moguću titulu jesenskih prvaka.

Da, 11.posljednje kolo prvog dijela prvenstva 2.županijske skupine istok donijelo je ogled Zrinskog i Mladosti iz Miljevaca. Većim dijelom prvenstva Miljevčani su bili vodeća momčad prvenstva, no od ”dosadne” pratnje  u vidu Borove i odličnog Zrinskog nisu se nikako mogli osjetno bodovno odvojiti. Zrinski je svoju šansu za naslovom prokockao u nedavnim ogledima protiv Bakića i Borove no eventualna pobjeda protiv ljutih rivala iz Miljevaca vratila bi ih u sam vrh odakle bi bilo puno lakše od proljeća loviti onu glavnu završnu titulu. I spomenuta Borova navijala je za pobjedu Zrinskog jer bi tada ona ponijela laskavu jesensku titulu. No planove i jednima i drugima uništili su odlični, ali i ruku na srce ove jeseni najkonstantniji Miljevčani, ponudivši već od prve minute velikog derbija nedodirljivu predstavu u samo jednom smjeru. Smjeru sigurne pobjede i posljedične velike proslave naslova koja je započela odmah po posljednjem zvižduku suca Vicića. Sama kulisa ovog derbija bila je pomalo neuobičajena jer je aktere i 200-ak gledatelja u Novoj Bukovici od prve do posljednje minute pratila gusta jesenska magla, a u kojoj su se puno bolje snašli gostujući nogometaši upisavši konačnu 4:1 pobjedu. Bukovčane je već u prvoj minuti načeo vižljasti Zebec. U posljednjih deset minuta prvog dijela nestalo je i ono malo neizvjesnosti zahvaljujući golovima Matote i Ibričića. Silvio Matota svoj drugi gol na utakmici za prednost Mladosti od ogromnih 4:0 postigao je odmah na početku drugog dijela, a tek je donekle pregorak okus ovog poraza domaćinima počasnim golom u 89.minuti mrvicu saprao Kristijan Bračun. Tako je Mladost došla do 9 prvenstvene pobjede i ukupnih 27 bodova s kojima će dočekati proljeće na samom vrhu drugoligaške ljestvice. Stopostotni bodovni učinak Miljevčanima su pokvarili članovi Ćeralija koji su im jedini uspjeli uzeti bodove u prvom dijelu prvenstva. Drugo mjesto zaposjela je Borova sa 25 bodova koja se neće samo tako pomiriti sa epitetom ”prve pratilje”. DOŠK iz Dolaca ubrzao je na ”ciljnoj ravnini” i došao do pomalo iznenađujućeg trećeg mjesta sa 20 bodova. Isti broj bodova ima i Zrinski na četvrtom. Inače jake Ćeralije nisu imale ujednačenu formu baš kao i Bakićani pa su i jedni i drugi na kraju morali biti zadovoljnim plasmanom na peto, odnosno šesto mjesto sa 16 osvojenih bodova. Iako su prije početka prvenstva imali puno veće ambicije nogometaši Crnca ”prezimit” će tek na sedmom mjestu sa za njih skromnih 12 bodova. Standard se za sada nalazi u donekle komfornoj zoni osmog mjesta sa 8 bodova no u proljeće će morati ponuditi puno više ukoliko žele izbjeći prijetnju skliznuća u najniži rang jer će i deveta Munja  sa 6, i pretposljednji Tehničar sa 5 bodova,  žestoko zapeti svim silama kako bi sačuvali drugoligaški status. Kozice su posljednje sa 4 boda, ne toliko bodovno udaljene od ostalih davljenika, no s obzirom na prikazano i tek jednu pobjedu i jedan remi Kozičani definitivno imaju najviše razloga za brigu.
(dj/Foto: Robert Turkalj)