Mikleuš sigurno do nova tri boda

Još jednom sigurnom predstavom i posljedičnim upisivanjem nova tri boda nogometaši Mikleuša zadržali su prvo mjesto na tablici 1. Županijske nogometne lige. U goste Mikleušu stigao je u posljednje vrijeme dobri no  ovom prigodom prilično oslabljeni Lukač. Ipak razlika u kvaliteti bila je vidljiva od prve minute pa su pokušaji domaćina kako je vrijeme odmicalo bivali sve opasniji. Mikleuš je u vodstvo doveo Matej Potočki golom u praznu mrežu nakon loše procjene pri istrčavanju vratara Lukača Antuna Ponikvara. Mikleuš je u ovom susretu imao podosta problema sa realizacijom, ali i sa brzopletošću svojih napadača koji su često bili u nedozvoljenom položaju no dva puta ih je u čistim situacijama za postizanje pogotka zaustavila loša reakcija odnosno kriva procjena još očito premladog pomoćnog suca za ovu razinu susreta Domagoja Majstorovića. Do konca prvog poluvremena imali su domaćini priliku riješiti pitanje pobjednika no odličnim reakcijama ponešto se za prvi gol stigao iskupiti vratar Ponikvar.

Trener gostiju Grdić odlučio je riskirati u nastavku te su njegovi igrači počeli visoko pritiskati posljednju liniju Mikleuša. Na njihovu žalost domaćini nisu učinili krivi korak, a s druge strane terena na velikim je mukama ponovno bio vratar Ponikvar. Ipak niti on nije mogao ništa učiniti petanestak minuta prije kraja kada je kapetan Hrvoje Kraljik preciznom loptom izbacio u prigodu Ibričića, a isti rutinski pogodio za novo slavlje odlične družine iz Mikleuša. Kod domaćina osim strijelaca istaknut ćemo još siguran stoperski par Šantić – Šantić i razigranog Tomislava Gibera dok kod gostiju osim spomenutog vratara na visini zadatka bio je iskusni Černeli. Susret je, bez obzira na sporadična negodovanja igrača obaju ekipa, vrlo dobro odsudio Zoran Špoljarić. (dj / Foto: D. Jukić)

1. ŽNL / 20.kolo

• MIKLEUŠ             2
  • LUKAČ                  0

Mikleuš Teren NK Mikleuša. Gledatelja: 120. Sudac: Zoran Špoljarić (Virovitica). Pomoćnici: Valent (Slatina) i Majstorović (Virovitica). Strijelci: 1:0 – Potočki (19), 2:0 – Ibričić (76).

• MIKLEUŠ: D.Šantić, Jančić, Ibričić, Z.Šantić, Rukavina (od 60. F.Mrva), J.Šantić, Ivčić, Kraljik, Kokoška, Giber, Potočki. Trener: Ivica Marjanović
  • LUKAČ: Punikvar, Karnik, H.Pakšec, Lach, Černeli, Štefanec, Blažeković, Medić, Subota, Čor (od 21. Mrazović), D.Pakšec. Trener: Mile Grdić