Miholjac u trileru u Kozicama zadržao drugoligaški status

Čak 300 nogometnih zaljubljenika mahom mještana Kozica i Gornjeg Miholjca okupilo se  jučer u Kozicama gdje je odigrana druga odlučujuća kvalikacijska utakmica za popunu 2. žnl istok.

Nakon super uzbudljivih 90 minuta, konačnog pobjednika nije bilo jer je susret završio s identičnih 2:2 kao i u prvom susretu igranom u Miholjcu pa se je prišlo izvođenju uvijek nepopularnih, i prilično hazarderskih jedanaesterca. Triler je potrajao sve do sedme serije, a onda Kozice ne zabijaju, Miholjac pogađa i zavija domaće igrače i brojne navijače u crni plašt tuge i nevjerice. Tako je Miholjac u ovoj dodatnoj šansi zaslužio ostanak u drugoj ligi, a Kozice će nakon što, i ako uopće  prebole ovaj teški šok nakon što su imale 2:0 i još praktički dvije mrtve super izgledne prigode za definitivno okončanje pitanja pobjednika ove dvije utakmice, svoju prigodu za ulazak u viši rang potražiti u novoj sezoni treće županijske lige.

Kronološki prateći ovu nevjerojatnu utakmicu prepunu preokreta, sve je počelo u 36. minuti kada su seizmolozi zabilježili blago podrhtavanje zemljine kore na lokaciji kozičkog stadiona kada je nakon slaloma jučer silno raspoloženog Matka Filipovića za minimalnu prednost Kozica zabio Josip Hetrih. Kada su obje momčadi prije početka nastavka učinile svaka po jednu igračku promjenu nitko nije niti slutio da će se taj događaj na koncu pokazati krucijalnim čimbenikom ove utakmice. Naime za Kozice je ušao iskusni Boris Cvetković, a za Miholjac neuništivi Jovica Beneš.Trener Kozica Ilija Nikolić odlučio je čuvati rezultat ostavivši samo usamljenog Filipovića bez obrambenih zadaća, a gostima prepustivši teren i inicijativu automatski time omogućivši svojim izabranicima tek mogućnost za munjevite kontre. Taj mu se potez isplatio već u trećoj minuti nastavka kada je nakon krasnog duplog pasa s Hetrihom navedeni Filipović izbio sam ispred Samira Klementa te lukavo vrhom kopačke pogodio suprotni ugao za mislilo se nedostižnu dva nula prednost Kozica. I dalje se Miholjačani nisu predavali no očajnički naleti često su završavali već u prvoj zoni obrane Kozica, a iz takve dvije situacije izrodila se prvo prigoda za Filipovića kada je gotovo iz istovjetne situacije kada je probio vratara Miholjca ovaj put kao pobjednik izašao korpulentni vratar gostiju, a onda i kada je prvi i posljednji put na utakmici popustila koncentracija Jovici Benešu iz čije krive predaje Filipović nesebično asistira potpuno usamljenom svježem Cvetkoviću, a isti, na zaprepaštenje cijelog stadiona,  tek s nekoliko metara ne uspijeva pogoditi gotovo 18 kvadrata nebranjenog miholjačkog gola.

Po nepisanom pravilu kazna stiže ubrzo. Zbog nepropisnog starta penal je za Miholjac, a siguran je izvođač upravo Jovica Beneš. Taj gol dao je dodatnu snagu gostima mada prave prigode, bez obzira što se lopta većinu vremena šuljala oko šesnaesterca vratara Barišića, nije bilo. Sve do 12 minuta prije kraja kada je stigla navođena precizna lopta upućena s desnog boka, a Milenko Beneš reagira poput kobre i munjevito glavom posprema loptu u mrežu za veliko slavlje gostiju i povratak priče na sam početak. Upisali smo i detalj iz drugog poluvremena kada je lopta u šesnaestercu pogodila u ruku igrača Miholjca no sve što se dogodilo poslije toga bilo je samo ”ribanje” sudačke dvojke Loparac – Culej igrača Kozica Matka Filipovića zbog glasnih prigovora što nisu dosudili najstrožu kaznu.

Penali su uvijek priča o junacima i nesretnicima pa nećemo previše o imenima. Mada valja pohvaliti sve aktere tog ruleta jer sve je otišlo do sedme serije i slavlja Miholjca. Mogao je Miholjac već do slavlja u posljednjoj petoj seriji no Barišić je ipak samo na kratko odgodio slavlje ”zelenih” jer je Samir Klement nešto kasnije obranio drugi jedanaesterac priskrbivši sebi, uz sjajnu braću Beneš, status ipak neupitnog junaka utakmice.  (dj / Foto: D. Jukić)