NASLOVNICASPORTZIMSKI MALONOGOMETNI TURNIR

Fifijeva osječka četvorka uspjela slomiti Brezik

Iznenađenja su izostala i u preostale četiri utakmice osmine finala, a kod veterana Slatinska banka rutinski je potvrdila drugo mjesto u skupini i prolazak u polufinale.

Tolo je lukavim udarcem petom već u 3.minuti načeo Prijatelje, a svaku dvojbu bombom s aut linije otklonio Vurdelja za sigurnu pobjedu Slatinske banke.

Voćinski Centar polako pali svoje motore  i priprema se za velike stvari. Bez obzira na veliko htijenje Restoran Stari podrum ovako raspoloženom Biharu i ostatku društva višestrukih osvajača turnira nije mogao parirati, pa čak i bez obzira na četiri postignuta pogotka.

Zvijezde večeri, osječka četvorka Čavar, Horvat, Kajfeš i Dakić, od prve do zadnje minute nisu napuštale teren kako bi teškom mukom slomile otpor borbenog Brezika. Ovaj put čarolija je izostala jer Brezik nije ekipa koju se tek tako može nadigrati. Čak je i vratar Fifija Valentino Virag u drugom dijelu nekoliko puta morao dati sve od sebe kako bi spasio svoju vidno izmoždenu četvorku od dodatnih komplikacija. Prvi su na štih došli Osječani nakon što je Čavar na devet metara polomio nezagrijanog Plavšića i pogodio izvana.  U drugoj minuti nastavka Dakić iz prekida po starom oprobanom receptu ”špićokom” pogađa donji desni nemoćnog Bunjevca. Prepuna dvorana burno je pozdravila gol za smanjenje vodstva Genga nakon što mu je precizno asistirao Lončarek. Dodatni napori Brezika nisu urodili plodom. Pritisak je postojao no i potencijalna opasnost od egzekucije u praznu mrežu, a to se upravo i dogodilo dvije minute kraja, kada tko zna koji put u malonogometnoj karijeri na takav način, sa svoje polovice po sredini nebranjenog gola, rutinski pogađa Dakić.

Puno iskusnijoj momčadi Pistacija trebalo je 12.minuta da dođe do prednosti kontra Ćeralija. Jaković je bio taj koji je odložio, a Dunković čovjek na pravom mjestu koji je loptu gromovito ljevicom pospremio u sam gornji lijevi ugao nemoćnog Kotrljanovića. Samo minutu kasnije spomenuti Kotrljanović neshvatljivo griješi, Dunković je nemilosrdan i utakmica biva praktički riješena. Usprkos fanatičnoj borbi Ćeralija Pistacio na krilima najboljeg igrača susreta Emanuela Jakovića rutinski čuva prednost i bez žurbe, s još dva laka komada, arhivira ovaj susret u svoju korist.

Susret Ljumanovih prijatelja i Balotelijeve Letnice Petrinja nije opravdao najavljena očekivanja, koja su uzgred rečeno, bila prilično visoka. Tek letimični pojedinačni bljeskovi nisu mogli zasjeniti ovu rovovsku bitku gdje je važnije od napadačke taktike bilo sačuvati svoja vrata netaknutima. Prvi je to i susret na turniru koji je završio bez golova, a u kojem je epitet junaka susreta u raspucavanju šesteraca s dvije obrane pokupio vratar Ljumy-ija i prijatelja Darko Knežević.

• veterani:
    • Prijatelji – Slatinska banka 0:5 (Tolo 2, Vurdelja, Britvić, Tepeš)
  • seniori (osmina finala):
    • CB Centar – Restoran Stari podrum 7:4 (Bihar 4, A.Vicić 2, Marković/Tašić 2, Simoni, Jugović)
    • MNK Brezik Bolero – Fifi i cvjetno društvo Drvotrgovina Slatina 1:3 (Geng/Čavar, Dakić 2)
    • Pistacio – NK Ćeralije 4:0 (Dunković 2, Šnjarić, Makar)
    • Ljumy i prijatelji – Letnica Petrinja 0:0 (2:0)