Čađavica preko Šimunića slomila Četekovčane

Zanimljiv susret no ne odveć sadržajem bogat odigrali su u Čađavici domaćin Mladost  i Dinamo iz Četekovca. Radilo se o utakmici 7. kola 1. ŽNL, a u kojoj su se na koncu radovali domaćini. I jedni i drugi u ovaj su susret ušli oslabljeni za nekoliko bitnih igračkih karika. S tim su  hendikepom lakše na kraj izašli Čađavčani kojima nedostatak prvotimaca nije bitno utjecao na nedjeljnu izvedbu. Istina, kao što smo spomenuli, susret nije plijenio atraktivnošću, a niti prigodama, i to posebice u prvom dijelu kada nismo uspjeli vidjeti praktički niti jednu akciju koja bi mogla biti opasna po protivnička vrata. Razlog tome možemo pronaći u činjenici da boje oba ova kluba brane izrazito mladi igrači bez prevelikog igračkog iskustva na ovoj razini natjecanja. No s druge strane dobili smo dvoboj u kojem se noga nije povlačila, u kojem je sve prštalo od energičnih duela fizički sjajno pripremljenih mladaca Čađavice i Četekovca.  U takvoj fajterskoj igri, najviše je patila lopta, ali i posjetioci, jer nakon dva do maksimalno tri pasa, inače vrlo dobri sudac Jurica Culej, bio je primoravan zaustavljati igru zbog čestih prekršaja igrača obaju ekipa. Naznaka da bi na utakmici ipak mogao pasti njegovo kraljevstvo gol, iako je do tada već opasno ”smrdilo” na iks, stigla je oko 60.minute kada je nekoliko metara izvan kaznenog prostora gostiju junački potegnuo Šomođi no na sreću Četekovačana lopta je fijuknula tek nekoliko centimetara s vanjske strane vratnice.  Malo kasnije solidnu prigodu  imao je Martinčević, no mreža gostiju ni tada se nije tresla. Ipak u 67.minuti domaćini dolaze u prednost. Obrana gostiju samo je na trenutak zaboravila na do tada prilično nevidljivog Šimunića, a najiskusnijem članu Mladosti  i taj je trenutak bio u potpunosti dovoljan da probudi svoj egzekutorski gen i s lakoćom matira nemoćnog Grgića, inače igrača, a po potrebi već puno puta i vratara Dinama. Samo četiri minute kasnije stigla je i potvrda treće prvenstvene pobjede Mladosti. Ponovno je na sceni bio golgeterski lisac Danko Šimunić, ovoga puta iskosa s lijeve strane nanjušio je situaciju iz koje bi mogao poentirati  što naposljetku i čini  s puno bliže distance nego prvi put i igrači Mladosti već tada su znali da je pobjeda njihova pa je uslijedilo veliko slavlje oko junaka utakmice Šimunića. Dinamo nije imao snage pronaći lijeka kako uzvratiti pa se rezultat do konca utakmice nije mijenjao. Ne možemo reći da je vratar domaćina Kotrljanović bio totalno nezaposlen no njegov zadatak tijekom svih 90 minuta sveo se na uredno skupljanje pokušaja gostiju koji su stizali iz velikih udaljenosti, i to najviše puta od strane jednog od ponajboljeg igrača Dinama Maria Košoroga. No Ljubo je preiskusan vratar da bi imao problema s takvim udarcima, a tako je bilo i u nedjelju u Čađavici.

U ostalim susretima 7.kola kao jedino iznenađenje možemo tretirati prvi prvenstveni bod posljednje plasiranih Bukovčana osvojen u čačinačkoj rupi kod tamošnje Mladosti (2:2). Drugi gol vrijedan izjednačenja i konačnog osvajanja prvog boda za Zrinski je u 70.minuti postigao Tomislav Lukić.

Sladojevčani su mrežu sačuvali netaknutom sve do 68.minute utakmice igrane u Mikleušu no tada domaćini uspijevaju slomiti otpor Slavonije te preko Ibričića, a nešto kasnije i preko Renata Škulja, dolaze do očekivane pobjede (2:0).

Što su do sada sjajni Sopjani uspjeli prosuti u Gradini pričat će se još godinama. Naime Podravac je prvi dio odigrao kao u transu pri tom čak tri puta probušivši domaćeg vratara preko Kizivata, Kušena i Jerešića. Gol koji je u nadoknadi prvog dijela iz kaznenog postigao Pejić ostavio je tek malu mogućnost za povratak u igru do tada potpuno razbijene Gradine. No takav za Sopjane najgori mogući scenarij nastavio se, vjerovali ili ne, već u prve tri minute nastavka kada Gradina s dva laka komada vraća rezultat na početno stanje. Desetak minuta prije kraja svojim drugim golom na utakmici Juhas domaćinima donosi totalni preokret (4:3), a Sopjanima neugodnu uspomenu i ožiljak kojeg će se još dugo sjećati.

Vodećem Suhopolju bilo je dovoljno tek jedno poluvrijeme za slavlje u Voćinu (0:2). Bratstvo je trijumfom u Lukaču (1:3) izbilo na drugo mjesto ljestvice uz novi gol Nikole Kristića. Rezovac je uz dva komada po poluvremenu rutinski svladao Graničara (4:0).

Iduće kolo od zanimljivijih utakmica izdvajamo ogled Podravca i Mikleuša koji će se igrati u Sopju, Zrinskog koji će do prve pobjede pokušati doći u Novoj Bukovici protiv Voćina, Dinama i čačinačke Mladosti u Četekovcu, Slavonije i Lukača u Sladojevcima te  gostovanje čađavačke Mladosti kod Bratstva.