Bubaš 4 – Bušetina 2

Ukupnim rezultatom 6:5 Slatina je protiv Bušetine izborila finale županijskog nogometnog kupa. Naime, u uzvratnoj utakmici polufinala kupa Slatina je u Slatini, u neobičnoj ratničkoj atmosferi gostujućeg terena, u nezaboravnoj predstavi ,svladala Bušetinu s 4:2 nadoknadivši tako minus jedan iz prve utakmice. Slatina ne pamti toliki broj posjetitelja koliko ih je bilo jučer na tribini slatinskog stadiona, ali ne navijača Slatine već približno 150 grlatih, što starih što mladih simpatizera Bušetine naoružanih trubama i ostalim bučnim navijačkim rekvizitima.

Odlični gosti poneseni takvom atmosferom predvođeni renomiranim nogometnih prezimenima poput Tole, Ibriksa, Šarića, hrabro ulaze u  susret redajući prigode koje ne završavaju u mreži samo zahvaljujući izvrsnom refleksu vratara slatine Boroveca. Mrtvačka tišina prolomila se tribinama kada je Bubaš, neviđenim ‘’a la Slišković’’ golom postignutim direktno iz kornera doveo Slatinu vodstvo. U posljednjoj minuti prvog dijela navedeni muk s tribina transformirao se u posvemašnji delirij kada je Janko Brlas neometan pogodio za izjednačenje. Dok je trajalo veliko slavlje na tribinama Bubaš je ponovno pogodio u sridu. I to kako. Gotovo s 35 metara u sam gornji desni ugao nemoćnog Kelečića i gosti su ponovno zanijemili.  S tih slatinskih 2:1 otišlo se na odmor.

Posao Slatini olakšao je borbeni Luka Brlas zaradivši drugi žuti isključujući karton od odličnog suca Ličinića. Na plus dva Slatinu je odveo tko drugi nego Matija Bubaš. Mladi Knežević dobio je šansu zamijeniti ozlijeđenog Ciglara i u potpunosti ju iskoristio. On je bio taj koji je nakon predasistencije nesebično dodao Bubašu u 70.minuti za 3:1. Ako ga i nisu noćas sanjali, dobro će gosti iz Bušetine zapamtiti ime i prezime Matije Bubaša. Naime, samo tri minute kasnije Kupres daju loptu u for, silom prilika novom kapetanu Slatine, a Bubaš bježi obrani gostiju i majstorski poentira za mislilo se nedostižnih plus tri. Ipak gosti se usprkos rezultatskom i igračkom minusu nisu predavali. Korpulentni napadač Brlas ponovno pogađa deset minuta prije kraja i tada započinje posljednji čin ove napete drame.  U slatinske redove pomalo se uvukla panika, gosti su zaigrali na sve ili ništa, a ništa im je u posljednjoj minuti obranivši zicer Kneževiću spriječio Kelečić. Duboko u sudačkoj nadoknadi Ivan  Ibriks dovodi na rub očaja slatinske simpatizere ušavši u šesnaesterac I gromovito tukavši. Na svu sreću Pecolaj blokiravši udarac sprečava gol vrijedan prolaza i Slatina slavi, a rijeka  ogorčenih I  razočaranih navijača Bušetine napušta stadion.

Slatina je tako u ovoj ludoj utakmci na krilima fantasičnog Bubaša došla do finala gdje će ju čekati Virovitica koja je jučer odigravši u Pitomači 1:1 s ukupnih 4:1 izbacila domaćina. (dj / Foto: D. Jukić)

Polufinale Kup natjecanja VPŽ / Uzvratni susret

• SLATINA                              4

• BUŠETINA 1947                2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 200. Sudac: Siniša Ličinić (Orahovica). Pomoćnici: Lončar i Sa.Ličinić. Strijelci: 1:0 – Bubaš (38), 1:1 – J.Brlas (45), 2:1 – Bubaš (45), 3:1 – Bubaš (70), 4:1 – Bubaš (73), 4:2 – J.Brlas (80).

• SLATINA: Borovec, Dorić, E.Kristić (od 50.Mudri), Kupres, Trupina, Pecolaj, Bubaš (od 90.Rupčić), Vukomanović, Ciglar (od 36.Knežević), Vicić, N.Kristić.
    Trener: Zoran Mandić
  • BUŠETINA: Kelečić, Slanac, Tolo, Ibriks, J.Brlas, Borić (od 84.Pavlak), Šarić, Popović, Meseš, Klasić, L.Brlas.
    Trener: Mario Tolo

Crveni karton: Luka Brlas (60.-drugi žuti)
Prvi susret: Bušetina – Slatina 3:2